Комфортне та зручне життя моряка на борту – це необхідність. Але за умови, якщо наперед правильно підготуватися. І одна з основних складових підготовки – це правильне пакування речей, які можуть стати в нагоді на борту. Йдеться не лише про сертифікат вакцинації для моряка чи інші документи, а засоби особистої гігієни, ліки та багато іншого.
Тонкощі упаковки багажу для моряка
Рекомендується спочатку зробити список із речей, які плануєте із собою брати. Це дає можливість ретельно організувати упаковку, не забувши ні про що важливе. Вписувати потрібно абсолютно все, починаючи з одягу, закінчуючи електронікою.
Найбільш зручне рішення — це рюкзак або м’яка сумка, тому що їх максимально просто укладати в обмеженому просторі камбуза або каюти. Виготовлені вони мають бути не лише з міцних, але й легких матеріалів: шкіра, поліестер чи нейлон. Ці матеріали гарантують, що речі та документи не промокнуть у дорозі.
Якщо ви вирушаєте вперше, ви повинні розуміти, що навіть влітку погода в морі бути надто холодною, тому обов’язково потрібен теплий одяг, включаючи куртку та ветровку. Повинно бути кілька комплектів одягу, щоб їх змінювати, залежно від обставин.
Крім одягу, не забувайте про засоби для особистої гігієни: зубна паста та щітка, мило, шампунь та інше. Візьміть із собою ліки від хронічних захворювань, яких може не мати лікар на судні. А також кредитні картки, гроші, документи та цінні речі.
Ноутбук, фотоапарат, телефон обов’язково мають бути із зарядкою, а також перебувати в окремо захищених сумках. Це сприятиме тому, що вони не пошкодяться під час перевезення.
Правила пакування багажу для моряків
- Систематизація багажу. Перш ніж розпочати упаковку багажу, потрібно сортувати всі речі за категоріями. Потрібно розділити взуття, одяг, особисті речі, медикаменти, електроніку. Це дозволяє максимально швидко знайти те, що потрібно.
- Визначте пріоритети. Потрібно встановити певні пріоритети для речей, які можуть знадобитися насамперед. Наприклад, особисті документи (паспорт, сертифікат ПЛР моряку тощо) можуть знадобитися під час першої перевірки. Вони повинні бути розміщені вгорі або окремому відділенні або окремій сумці.
- Використовуйте коробки та сумки. За допомогою таких помічників можна не лише зручніше організувати весь багаж, а й зберегти його в ідеальному стані. Ви можете використовувати спеціально призначені сумки для зберігання білизни або коробки для взуття. Ідеально – вакуумні пакети.
- Щільна упаковка. Потрібно упаковувати всі речі компактно та щільно, щоб максимально використати об’єм багажу. Можете використовувати простір усередині взуття для пакування дрібних предметів.
- Позначте багаж. За допомогою яскравих фломастерів та бірок потрібно помітити речі, щоб простіше їх знаходити. Також можна написати контактні дані, якщо втратите багаж.
Незважаючи на те, що це класичні правила, які є актуальними для всіх туристів, вони ігноруються моряками і перший досвід виходу в рейс негативний через відсутність теплих речей або проблеми за відсутності певних документів.
Брати речі з собою потрібно, відштовхуючись і від того, в який сезон вирушаєте та яка тривалість. Потрібно враховувати, що по ходу рейсу ви зупинятиметеся в різних портах, де можете докупити необхідні речі, тому занадто багато брати – це помилка.