Столичний рієлтор проаналізував ціни на квартири на вторинному ринку за категоріями будинків: за часом зведення та класами забудов.
На його думку, це дає змогу бачити найбільш відповідні ціни на різні пропозиції. Адже середня ціна, наприклад, на 1-кімнатні квартири в Києві не є інформативною: вартість якоїсь конкретної квартири може сильно різнитися від середньої по ринку.
Найнижчі ціни на квартири в «хрущовках» і гостинках 1955 — 1970-х років навіть із сучасним ремонтом. Це пояснюється тим, що у двокімнатних або трикімнатних квартирах такого класу всі кімнати прохідні.
«І тільки в наступних проєктах 1965 року в серії „чешка“ у двокімнатних і трикімнатних зробили окремі кімнати, бо вже врахували те, що діти різної статі мають жити окремо», — говорить він.
Високі ціни на царські будинки пояснюються їхньою невеликою кількістю на ринку та розташуванням суто в центральних районах Києва. Високі ціни на сучасні проєкти диктує максимальна комфортність цього житла.
Нагадаємо, за даними ЛУН, в українській столиці значно знизилися ціни на квартири в новобудовах за період квітня 2023 року — з початку місяця вартість впала більш ніж на 3%.
Середня вартість квадратного метра нової столичної нерухомості впала із 48 000 до 46 500 гривень. При цьому вилка цін у районах столиці залишається, як і раніше, значною.