Содержание
При виготовленні більшості швейних виробів є потреба в еластичному, надійному та непомітному шві. Саме для його створення використовується розпошивальний агрегат. Додатково він комплектується рукавною платформою, завдяки якій стає можливим якісне оброблення таких «незручних» частин одягу як рукав, штанина або горловина.
Розпошивальна машина незамінна для формування плоского шва, який повсюдно застосовується при пошитті футболок, спідньої білизни, дитячого та спортивного одягу. Стандартна швейна техніка для таких швів не підходить, тому що він виходить грубішим і не еластичним.
Особливості конструкції та експлуатації
Одна з головних відмінностей такої машини – відсутність шпульного ковпачка. Нитка з котушки безпосередньо потрапляє в петлювач і відразу задіюється у формуванні шва. З основних характеристик «розпошивалки» слід зазначити такі:
- опція створення кількох типів плоского шва;
- функція декоративної обробки;
- можливість регулювання натягу нитки (що зручно під час роботи з різними матеріалами);
- наявність диференціального транспортера (допомагає фіксувати чи розтягувати тканину);
- наявність нижнього петлювача.
Різноманітність швів дозволяє обробляти практично всі тонкі матеріали. Для цього, наприклад, застосовується вузький двоголковий стібок, а широкий – оптимальний для трикотажу. А ось одноголковий спосіб ідеальний для пришивання косої бейки та резинки.
Фахівці швейної справи радять приділяти певну увагу вибору ниток. Найбільш оптимальним варіантом вважається нитки із синтетичних матеріалів, зокрема поліестерові. Вони відрізняються одразу трьома вагомими перевагами.
- Міцність.
- Розтяжність.
- Еластичність.
Завдяки цим характеристикам лінія шва дуже стійка до навантажень та деформації. Синтетичні нитки хороші ще й тим, що рівномірно забарвлені та представлені у великому виборі кольорів.
Декілька важливих моментів
У сучасних зразках розпошивальних машин встановлюється автоматичний заправник ниток. Завдяки йому суттєво полегшується робочий процес та підвищується обсяг виробів, які можна обробляти. Для отримання ідеально якісного шва не зайвим буде контролювати рівень натягу нитки. Оскільки його потрібно міняти для різних типів матеріалу.
Агрегати можуть мати різну кількість голок. І на цей критерій обов’язково потрібно звертати увагу перед покупкою. У сучасних моделях їх може бути до восьми. Насправді це означає, що чим більше голок, тим більшої ширини можна зробити шов. Зазвичай широкий рядок необхідний при роботі з щільними матеріалами, в’язаним одягом і для фіксації підгину. Спеціальних голок для «розпошивалки» не передбачено, тобто можна користуватися стандартними. Головне, щоб вони були гострими та гладкими.