Содержание
Сонцезахисні засоби допомагають нашій шкірі боротись зі шкідливим впливом ультрафіолету. Регулярне використання таких продуктів дозволяє захистити шкірний покрив від фотостаріння та пігментації. Важливо обов’язково використовувати такий засіб у своєму щоденному догляді, щоб протидіяти УФ-випромінюванню. Втім з подібними продуктами пов’язано чимало поширених міфів. Пропонуємо розвінчати найпопулярніші з них та підвищити обізнаність про використання сонцезахисних засобів.
Час перебування на сонці не має значення
Насправді сонячна активність є найвищою у період з 10 ранку до 16 години дня. Саме в цей час ультрафіолетові промені є найбільш активними, тож і ризик пошкодження шкіри найвищий. Втім це зовсім не означає, що знаходитись на вулиці без захисту у будь-який інший час цілком безпечно. Насправді рекомендується використовувати засоби зранку, вдень та ввечері до заходу сонця.
Можна не використовувати засоби SPF у хмарну погоду або взимку
Це дуже грубе порушення, яке може призвести до серйозних пошкоджень шкіри. Навіть у похмурі дні до 90% сонячних променів здатні проникати через шкіру. Саме тому, незалежно від погоди та пори року, обов’язково слід включити спеціальні захисні продукти у свою б’юті-рутину. Ідеально впорається з такою функцією зволожуючий та вирівнюючий тон шкіри крем SPF 30 з тоном HydroPeptide Solar Defense Tined SPF 30.
Сонцезахисний крем не потрібен тим, хто спокійно засмагає та не згорає
Варто запам’ятати назавжди один простий факт: не існує безпечної засмаги. Під цим поняттям насправді варто розуміти реакцію організму на пошкодження ультрафіолетом. Саме тому спеціалісти рекомендують взагалі не засмагати та дбати про здоров’я шкіри. Знаходячись на відкритому просторі, треба обов’язково наносити сонцезахисний засіб на шкіру.
Власники темної шкіри не потребують додаткового сонцезахисту
Звичайно ж, темна шкіра має меншу чутливість до сонячних променів. Втім це зовсім не означає, що вона не потребує захисту. Сонцезахисні засоби необхідні абсолютно всім людям.
Тональний крем з SPF здатний розв’язати всі проблеми
Якісні тональні креми з сонцезахисними фільтрами — дійсно крута штука, яка значно полегшує процес догляду за шкірою. Втім не слід забувати, що так само захисту потребує і зона шиї та декольте, рук та інших відкритих ділянок.Тож важливо завжди мати на полиці й універсальні засоби, здатні захищати вас від негативного впливу ультрафіолетових променів.
Якщо використовувати сонцезахисний крем, може розвинутись нестача вітаміну D в організмі
Частка правди тут все ж таки є. Вітамін D синтезується нашою шкірою під впливом ультрафіолету. Втім використання сонцезахисних кремів дозволяє 2-3% сонячних променів досягати нашої шкіри. Але якщо ви боїтесь дефіциту гормону, рекомендується вживати спеціальні харчові добавки, а не ризикувати здоров’ям шкіри. Так набагато безпечніше.
Будь-який одяг захищає від руйнівного впливу ультрафіолету
Для захисту шкіри рекомендується використовувати темний одяг з щільних тканин. Чимало сучасних матеріалів мають спеціальні позначки фактору захисту від ультрафіолету, тому варто на них звертати увагу при виборі речей. Обов’язково використовуйте сонцезахисні окуляри, а також головні убори (найкраще захистить капелюх з широкими полями).
Вищий рівень SPF забезпечує найкращий рівень захисту
Насправді жоден сонцезахисний крем не здатний блокувати всі 100% сонячних променів. Варто розуміти, що засіб також не може діяти протягом всього дня. Саме тому варто декілька разів на день оновлювати шар крему на своїй шкірі. Для щоденного використання рекомендується використовувати засоби на кшталт тонуючого денного крему SPF 30 Image Skincare Daily Tinted Moisturizer SPF 30: https://creme.com.ua/tonuiuchyi-dennyi-krem-spf-30-image-skincare-daily-tinted-moisturizer-spf-30/.
Усі сонцезахисні засоби мають однакову дію
Це не так. Існує два типи фільтрів: фізичні (мінеральні) та хімічні. Перший з них містить діоксид титану або оксид цинку. Вони створюють бар’єр на поверхні шкіри, відбиваючи промені сонця. Хімічні фільтри містять спеціальні сполуки, які здатні поглинати енергію УФ-випромінювання та перетворювати її на тепло. Який варіант обрати саме вам — питання індивідуальне. Мінеральні фільтри є більш безпечними для шкіри, але мають щільну білу текстуру, яка може бути помітною на вашому шкірному покрові. Хімічні не мають такої проблеми, але можуть викликати подразнення у чутливої шкіри.
Сонцезахисний крем не псується
Досить розповсюджений міф, який не має нічого спільного з правдою. Насправді будь-який косметичний засіб має обмежений термін придатності, по закінченню якого використовувати продукт не бажано і навіть заборонено. Тому варто регулярно переглядати запаси доглядових засобів та своєчасно оновлювати їх.