Содержание
Під час співбесіди з кандидатом, на роль няні, важливо дізнатися максимум про її досвід, запросити та перевірити рекомендації для підтвердження наявності досвіду. Також потрібно навчитися грамотно оцінювати ефективність спеціаліста. Як це правильно зробити читайте далі.
3 головні критерії оцінки няні
При виборі няні насамперед зверніть увагу на:
- Досвід. Зрозуміло, що чим більше досвіду у няні, тим краще. Якщо плануєте найняти спеціаліста на кілька років, вибирайте няню, яку працювала з дітьми різного віку.
- Рекомендації. Попросіть у кандидата характеристики від попередніх батьків, з якими він працював, та перевірте їх контакти. Зв’яжіться з ними та отримайте реальні відгуки про роботу — так ви перевірите чесність наданих рекомендацій.
- Освіта. Няня не обов’язково повинна мати педагогічну, психологічну або медичну освіту. Але якщо вона проходила професійні курси або тренінги, попросіть сертифікати.
Комусь здається, що вибір няні — простий процес. Вони думають, що достатньо лише знайти відповідну кандидатуру в інтернеті або через знайомих і просто найняти людину на роботу. Насправді вибір няні відіграє вкрай важливу роль у розвитку дитини. Тому до процесу слід підійти максимально відповідально.
Багато хто не знає, де шукати няню. Люди звертаються або до знайомих, або знаходять в інтернеті сайти для пошуку домашнього персоналу. Супер, якщо ваші знайомі мали досвід з класним фахівцем і вам можуть його порадити для роботи з вашою дитиною.
А ось будь-яким сайтам з відкритими базами резюме не можна довіряти, адже не має модерації або перевірки даних, які залишають кандидати для пошуку роботи. Також на таких сайтах не оновлюється інформація декілька років і не відповідає дійсності. Ви ризикуєте втратити свій час та залишити особисту інформацію в інтернеті без будь-якого захисту. Краще звернутися до надійного сервісу шукаю няню, де всі анкети ретельно перевіряються, а кожен спеціаліст відповідає опису вакансії по основним вимогам батьків.
Співбесіда
Щоб отримати достовірну інформацію про потенційну няню-гувернантку, важливо правильно провести з нею співбесіду. І для цього необхідно поставити конкретні питання. Про що йде мова:
- Перше питання стосується досвіду роботи нянею. Дізнайтеся, як давно вона займається роботою з дітьми (і якого віку), які використовує методики раннього розвитку (якщо використовує).
- Потім дізнайтеся, як няня дбає про безпеку та здоров’я дитини. Важливо зрозуміти, як саме вона слідкує за тим, щоб малюк безпечно проводив свій час на вулиці та вдома, і не отримував травм. Також дізнайтеся, що буде робити няня в екстреній непередбачуваній ситуації, та наскільки вона до цього готова, і вміє зберігати спокій.
- Обов’язково поспілкуйтеся з колишніми роботодавцями кандидата. Дізнайтеся, скільки тривала їх співпраця, вік дітей, за якими вона доглядала, наскільки добре виконувала свої обов’язки, та причину звільнення.
Після співбесіди не поспішайте відразу запрошувати першу знайдену няню, яка сподобалась. Проаналізуйте отримані враження про кандидатуру з чоловіком (або дружиною). Але і не дуже довго думайте, бо вакансій на вибір може бути достатньо, щоби втрати няню.
Як грамотно оцінити якість та ефективність роботи няні
Якщо ви вже визначилися з кандидатурою та найняли спеціаліста, не забувайте, що потрібно постійно стежити за його роботою. Оцінювати, наскільки добре няня справляється безпосередньо з вашою дитиною. Для цього потрібно побудувати та підтримувати плідну комунікацію з нянею.
Непоганий спосіб оцінити якість роботи няні — поговорити з нею про розклад робочого дня. Причому краще зробити це на етапі співбесіди. Обов’язково озвучте свої побажання щодо роботи з дитиною, обговоріть їх. Якщо ви плануєте підписати договір, зафіксуйте у ньому всі необхідні побажання та обов’язки, для виконання з обох сторін.
Щоб побудувати продуктивні стосунки з нянею, надавайте зворотний зв’язок щодо її роботи. Говоріть про те, що вам подобається в її підході, ставте питання щодо догляду за дитиною, розповідайте про свої бажання щодо розвитку здібностей малюка. Час від часу проводьте «чек-ап» — обговорюйте поточні проблеми, або зміни у розкладі та інші питання, які безпосередньо стосуються роботи няні.
Щоб ви були повністю, на всі 100%, впевнені в ефективності та якості роботи своєї няні, встановіть у будинку сучасну систему відеоспостереження. Це дозволить вам як стежити за роботою спеціаліста, так і наглядати за своєю дитиною онлайн. Також це допоможе контролювати ситуацію в будь-якому місці та в будь-який час (адже сучасні системи відеоспостереження забезпечують перегляд приміщень прямо зі смартфона через спеціальний додаток).