Содержание
В житті кожного з нас бувають ситуації, коли необхідно виконати купу справ водночас. На цьому тлі нерідко розвивається стрес, який негативно позначається на стані здоров’я. В таких випадках дуже важливо відновити баланс в організмі, застосовуючи оптимальні заходи для підтримки ментального здоров’я. Звичайно ж, на допомогу прийдуть спеціальні харчові добавки на кшталт «Підтримка сну та боротьби зі стресом». Втім не варто забувати, що навіть звичайні перекуси здатні сприятливо впливати на ваше ментальне здоров’я.
Чому їжа є корисною для управління настроєм?
Їжа, яку ви вживаєте, може впливати на ваше психічне здоров’я та рівень стресу. Варто зазначити, що деякі продукти сприяють зменшенню симптомів тривоги та депресії. Особливо це стосується продуктів, що протидіють запаленням та окисненому стресу. Харчі, які містять пробіотики та клітковину, корисні не лише для мікробіому кишечнику, але й мозку, адже ці органи мають тісний зв’язок між собою.
Звичайно ж, їжа не зможе вилікувати тривогу та депресію. Взагалі жодні продукти не є заміною повноцінного лікування. Втім, якщо ви шукаєте комплексний підхід до свого ментального здоров’я, обов’язково варто включити до свого раціону ті продукти, які зменшують тяжкість симптомів.
5 продуктів, які варто додати до раціону
Хочете підтримати своє ментальне здоров’я? Тоді обов’язково ознайомтесь із продуктами, які стануть вам у пригоді.
Жирна риба
Жирна риба (тунець, сардина, лосось) містить велику кількість жирних кислот Омега-3, які важливі для підтримки ментального здоров’я. Вони покращують настрій шляхом зменшення симптомів депресії. Річ у тім, що жирні кислоти сприяють виробництву нейротрансмітерів: в тому числі й серотоніну.
Крім того, жирні кислоти Омега-3 сприяють підвищенню когнітивних функцій. Їх регулярне вживання покращує пам’ять та увагу. Жирні кислоти мають потужні протизапальні властивості, що дозволяє зменшити ризик розвитку депресії та інших психічних розладів. Споживання жирної риби підтримує метальне здоров’я. Рекомендується вживати рибу щонайменше двічі на тиждень.
Ферментовані продукти
Ферментовані продукти у своєму складі містять корисні мікроорганізми, які дійсно мають позитивний вплив на ментальне здоров’я. В першу чергу пробіотики покращують травлення та поглинання корисних речовин: в тому числі вітамінів В-комплексу, які важливі для підтримки нервової системи та здоров’я мозку. Також вони дозволяють зменшити запальні процеси в організмі, які зазвичай супроводжуються погіршенням настрою та іншими проблемами.
Пробіотики мають вплив на вироблення нейротрансмітерів. Наприклад, серотонін виробляється саме у кишечнику та має важливе значення для регуляції настрою та емоційного стану. Саме тому рекомендується щодня вживати ферментовані продукти на кшталт кисломолочної продукції, квашених овочів та квасолі.
Листова зелень
Вона містить велику кількість поживних речовин, які можуть бути корисними для підтримки ментального здоров’я. Насамперед мова йде про вітаміни групи В. Вони відіграють важливу роль у функціонуванні нервової системи. Крім того, вони знижують ризик розвитку депресії та різних психічних розладів.
Не менш важливе значення має й магній. Цей мінерал добре відомий своєю релаксаційною дією. Він допомагає зменшити тривожність та стрес, покращуючи ментальне здоров’я в цілому.
Листова зелень містить й антиоксиданти. Саме вони відповідають за захист клітин мозку від пошкоджень, які виникають під впливом вільних радикалів. Крім того, вони сприяють покращенню пам’яті та когнітивних функцій.
Обов’язково щодня включайте до раціону листову зелень. Це можуть бути шпинат, салат, брокколі та різні види капусти.
Ягоди
Різноманітні ягоди на кшталт смородини, малини, полуниці, чорниці містять велику кількість корисних речовин, які підтримують ментальне здоров’я. В першу чергу вони багаті на антиоксиданти, що захищають клітини мозку від пошкоджень, зумовлених вільними радикалами. Також у їх складі містяться поліфеноли, що мають протизапальні властивості. Вони покращують кровообіг у мозку, а також підтримують здоров’я нейронів.
Ягоди червоного та фіолетового кольорів містять флавоноїди. Вони забезпечують надійний захист для мозкових клітин. Крім того, вони сприяють покращенню пам’яті та когнітивних функцій. У своєму складі вони містять чимало вітамінів та мінералів, які підтримують роботу організму та сприяють зменшенню стресу.
Обов’язково додайте ягоди у свій раціон. Це можуть бути як прості перекуси, так і смузі чи корисні фруктово-ягідні десерти. Сміливо експериментуйте зі стравами.
Темний шоколад
Чорний шоколад — це їжа, здатна підняти настрій. Він містить антиоксидантні поліфеноли, які підтримують функцію мозку та контролюють нейрозапалення. Крім того, темний шоколад має пребіотичну дію на кишечник. Важливо враховувати, що він також є чудовим джерелом магнію, який позитивно впливає на нервову систему та дозволяє ефективно зменшити тривогу.