
Содержание
Під час мікроінсульту уражаються невеликі судини, тому постачання мозку кров’ю порушується незначно і не призводить до розвитку незворотних наслідків. Клінічні прояви минають протягом доби, тому багато людей навіть не розуміють, що з ними було.
Відмінність від інсульту
За підсумками реабілітації після мікроінсульту функції мозку майже повністю відновлюються. Тому більшість людей не звертаються до лікаря, вважаючи, що неприємні симптоми були ознаками перевтоми. Попри те, що уражаються дрібні судини, наслідки можуть бути вкрай небезпечними.
Якщо не пройти комплексне обстеження і вчасно не почати лікування та реабілітацію, через деякий час може статися повноцінний інсульт. Його наслідки значно важчі і можуть призвести до смертельного результату або розвитку важкої інвалідності.
Фактори ризику
Ймовірність порушення провідності судин і розвитку мікроінсульту підвищується при впливі певних чинників, які можуть зустрічатися в комплексі:
- Різкі перепади артеріального тиску.
- Ожиріння.
- Цукровий діабет.
- Малорухливий спосіб життя.
- Підвищений рівень холестерину в крові.
- Тютюнопаління, зловживання алкоголем.
- Хронічний стрес.
До зовнішніх причин відносять важку фізичну працю, спекотну погоду, різкі перепади атмосферного тиску. У жінок спровокувати мікроінсульт можуть мігрені, патології вагітності, безконтрольний прийом оральних гормональних контрацептивів.
У молодих жінок до 40 років захворювання виникає частіше, ніж у чоловіків. Але після 60 років шанси зрівнюються. Жінки переносять мікроінсульти важче за чоловіків.
Реабілітація після мікроінсульту
Після мікроінсульту у пацієнтів можуть з’являтися різні неприємні наслідки: порушення чутливості, мовлення, загальна слабкість, погіршення когнітивних здібностей, депресивний стан, порушення ковтання.
- У молодих чоловіків – часті головні болі, порушення потенції, судоми, зниження когнітивних функцій.
- У жінок – часті зміни настрою, може розвинутися депресія.
- У літніх людей – зниження гостроти зору, порушення рухової функції, мовлення та пам’яті, склероз, напади епілепсії.
У разі розвитку подібних побічних ефектів хворому потрібна реабілітація після мікроінсульту. Відновлювальні заходи передбачають заняття з фізіотерапевтом, кардіотренування, кінезіотерапію, ерготерапію, за наявності показань спостереження психолога, невролога.
Необхідно більше відпочивати, уникати стресів і нервового перенапруження. Комплексна реабілітація знижує ризик рецидивів і перешкоджає розвитку повноцінного інсульту.
Прогноз
Якщо захворювання було виявлено своєчасно, і пацієнт пройшов курс терапії та реабілітації в центрі нейрореабілітації Result, то прогноз сприятливий.
У молодих людей період відновлення зазвичай займає кілька днів, у літніх – реабілітація може тривати кілька тижнів. Настає повне відновлення, негативних наслідків для здоров’я не спостерігається.